3D tisk na Íčku!

Věděli jste, že od pondělí 29. července bude v podobče ICM dostupná 3D tiskárna? Proč tam vlastně je, a k čemu bude sloužit?

3D tiskárna na Íčku je novinka, kterou zavádíme kvůli touze získat moderní technologie, o nichž můžeme informovat veřejnost a přinášet například workshopy a praktické ukázky. Díky 3D tiskárně si můžete vyrobit prakticky cokoliv. Pro přístup k ní bude člověk potřebovat dozor pracovníků ICM, kteří budou s tiskárnou seznámeni. Pokud si budete chtít tiskárnu vyzkoušet, není problém! Nejlepší je, pokud si najdete tzv. 3D model na serveru thingiverse.com a ten nám přinesete. My vám ho pak vytiskneme a vy si ho pak můžete za dobrovolný příspěvek odnést domů.

Kvalitní tiskárna od firmy XB printers je v Íčku hlavně proto, že se zde bude od září konat kurz 3D tisku a 3D modelování, který je podpořený grantovým programem Mládež kraji. Účastníci kurzu se seznámí s tiskárnou na vlastní kůži a vyzkouší si i modelovat v tzv. CAD programu, což jim umožní vytvářet vlastní modely.

Těšíme se na vás v ICM Třebíč!

 

Autor: Jan Vejtasa

 

Sdílejte článek!

Autor příspěvku: Jan Vejtasa

Mojí hlavní charakteristickou vlastností je nadšení. Rád dělám cokoliv, co zahání nudu a boří rutinu, proto neposedím a zajímám se o všechno okolo sebe. Je mi 19 let a studuji Střední průmyslovou školu v Třebíči a mezi moje hlavní koníčky patří: angličtina, 3D tisk, psychologie, aktivity spojené s lidmi obecně, cestování, technologie, grafika a vlastně cokoliv, co je prostě zajímavé. Rád také organizuji a podílím se na vytváření akcí ať už v rámci školy, nebo různých zájmových kroužků. Také se zapojuji do příprav táborů a víkendovek pro mladé.